ثبت نام | ورود

بخشنامه‌ مالیاتی شماره ۲۰۰/۱۴۰۰/۱۹ در خصوص ابلاغ حمایت های مالیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا

بخشنامه 200/1400/19

حمایت های مالیاتی مصوبه مورخ ۸/ ۳/ ۱۴۰۰ ستاد ملی مدیریت کرونا ؛ ابلاغی طی بخشنامه‌ مالیاتی شماره ۲۰۰/۱۴۰۰/۱۹ مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۹

۱- موارد مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم و قانون مالیات بر ارزش افزوده برای اشخاص حقیقی که آخرین مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی آنان از تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ تا ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ باشد ونیز احکام اجرای ماده (۲۳۸ )قانون مالیاتهای مستقیم وماده (۲۹) قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مدت مذکور، به مدت دوماه تمدید می شود .

۲- حکم مقرر در بند( ع) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور موضوع تبصره ماده(۱۰۰) قانون مالیاتهای مستقیم برای عملکرد سال ۱۳۹۹ به میزان یک ونیم برابر افزایش می یابد .

۳- برای مشاغل و کسب وکارهای به شدت آسیب دیده از کرونا ، بدهی مالیاتی قطعی شده مالیات های عملکرد وارزش افزوده که تاریخ سررسید پرداخت آن ها تا پایان سال ۱۳۹۹ بوده است تا ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ بدون محاسبه جریمه دیرکرد برای مدت مذکور امهال می گردد.

۴- برای مشاغل و کسب وکارهای به شدت آسیب دیده از کرونا ، کلیه عملیات اجرایی موضوع فصل نهم ازباب چهارم قانون مالیاتهای مستقیم (وصول مالیات) تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ موقوف الاجرا می شود.

۵- سازمان امور مالیاتی کشور مجاز است تمام یا قسمتی از جرایم مقرر در قوانین مالیات های مستقیم وارزش افزوده برای مودیان مالیاتی را مطابق دستورالعملی که به تایید وزیر امور اقتصادی ودارایی می رسد ، در سال ۱۴۰۰ مورد بخشودگی قرار دهد .

۶- بخشودگی جرائم پرداخت نشده بدهی مالیات وعوارض قانون موسوم به تجمیع عوارض برای مودیان مالیاتی ، به شرط پرداخت اصل مالیات وعوارض تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ تمدید می شود.

اشتراک گذاری
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالات پیشنهادی
درآمد مشمول مالیات چیست؟ و چگونه محاسبه می شود؟
Neshat shahverdi
پدر و مادر بیمه شده بایستی چه شرایط سنی داشته باشند تا بتوانند توسط فرزند بیمه شوند؟
شبنم شیخ
سلام طبق بخشنامه مهدکودک،یارانه غذا،بن کالا،ایاب و ذهاب معاف مالیاته اما چند نقطه داره... حالا این چند نقطه فکر میکنید […]
فرزاد فرخ
سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم سند پرداخت کالا یعنی چی
whatsApp user
منظور از سطح اهمیت در حسابرسی چیست ؟
روشا خرم تاش
حسابداری دوبل یا دو طرفه چیست؟
شبنم شیخ
چه زمانی نیاز به ثبت نام در سامانه ارزش افزوده هست؟ آیا دیرکرد در ثبت نام موجب جرایم مالیاتی می‌شود […]
رعنا نوبخت
سلام . میخواستم بدونم خرید کتاب بابت تجهیز کتابخانه در چه سرفصلی باید قرار بگیرد. با تشکر از شما
زهرا صالحی
پیشنهاد کتاب
پیشنهاد مقاله
طراحی و توسعه توسط ایران سایت
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com

نام کاربری و رمز خود را وارد کنید

یا    

Forgot your details?

Create Account